درباره یار مهربان

درباره یار مهربان سال 1392 وارد دانشگاه شدیم و همان کارهای جاهلانه جوانی با آن آرزو های یک نوجوان.دور هم آمدیم و با کمک اساتید و بزرگان مان شروع به کسب و جمع آوری تجربه کردیم

تا راهمان را انتخاب کنیم.اوایل سال 94 بود که اولین جرقه ها و ایده همه چیز کنار هم به ذهن مان خطور کرد و مطرح کردیم که با مخالفت ها و موافقت های زیادی بین خودمان روبرو شد.

شروع به کار و محک زدن راه های مختلف کردیم و حتی با شکست مواجه شدیم که از آن ها درس زندگی گرفتیم.آموختیم چگونه کار کنیم .

چگونه مشتری مداری کنیم و آموختیم که مشتری و صداقت داشتن با مشتری و شفافیت در تمام امور با شخص خود مشتری، بزرگترین دارایی و سرمایه ما می باشد.

دریافتیم که ثروت و دارایی کسب و کارمان اصلاً و ابداً هیچ ربطی به تعداد موجودی کالاهای داخل انبار، درآمد ماهیانه و دارایی های خود شرکت ندارد.

چون تمام ثروت مان در شما مشتریان و رضایت شما تعریف می شود.

درباره یار مهربان

پس از آن سعی کردیم در تمام امور و برنامه هایمان، مشتریان را سهیم بدانیم و از آن ها در راستای پیشرفت کمک بگیریم تا رضایت حداکثری آن ها را داشته باشیم.

بعد از ان بود که توسط علاقه مشتریان و حس خوبی که به ما منتقل شد،افرادی در این کار کنار هم عهد بستیم که خودمان را در زیر برای شما معرفی میکنیم.

این معرفی هم در راستای شفافیت و آشنایی هر چه بهتر و بیشتر ما توسط شما می باشد

تا بدانید که ما با نیروی جوانی و انگیزه بالا و لطف خداوند و کمک مراکز شتاب دهنده ( به طور خاص ، مرکز نوآوری و خلاقیت مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری) در کنار شما از هیچ همه چیز می سازیم

و در آینده ای نزدیک به کمک یکدیگر، تولید داخلی و پیشرفت اقتصادی کشور را رونق دهیم. زیرا کمک به این کار و دامن زدن به رشد تولید داخلی، برادر من ، خانواده من ، برادر و خانواده شما و هر یک ایرانی ، صاحب شغل و حتی کسب و کار خود می باشد.

زیرا کشورمان دارای منابع سرشار، نیروی انسانی و متخصص فوق العاده و راه های ارتباطی تجاری بسیار خاص می باشد

که سبب امکان داشتن پتانسیلی بسیار بالا شده که کشورمان را در رده کشور هایی گذاشته که میتواند با برند های جهانی و بسیار شناخته شده رقابت کند

و حتی کالاهایی را تولید کند که ،از آن ها با کیفیتی بالاتر و قیمتی بسیار پایین تر داشته باشد.

این کار با لطف خداوند و تلاش بی وقفه خودمان و هدف گذاری درست و نه از روی توهم و از همه مهم تر، نیروی مدیریتی و انسانی کارآمد، کاملاً قابل انجام می باشد و دور از دسترس نیست.

چشم انداز

در ابتدا باید یک سری از مشکلات را بیان کنیم و سپس برای هر کدام راه حلی را بگوییم تا چشم اندازمان را درست چیده باشیم.

با توجه به افزایش قیمت کتاب و درگیر شدن افراد برای درآمد زایی  عدم داشتن فرهنگ استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی.

وجود موبایل در دست  کودکان، وجود ماهواره ها و ایجاد فضایی نامناسب توسط آن ها و بمباران اطلاعات نامربوط و بدرد نخور، عدم  داشتن فرهنگ استفاده از اینترنت و عدم توجه به کتاب، کتاب خواندن و مطالعه؛

بر آن شدیم تا گرد هم آییم و یک گوشه ای از کار را در حد  توانایی مان به دست بگیریم.

یار مهربان ،قصد دارد تا سرانه مطالعاتی را برای هر ایرانی بیشتر کند و کتاب خواندن  را به یک فرهنگ و  کار بی بدیل و روزمره هر ایرانی تبدیل کند تا هنگامی که کتاب یک کالا در سبد خرید هر ایرانی قرار گیرد.

تا این که با علم بیشتری به زندگی خود و اطرافیانش نگاه کند تا  خارج از نگاه های سیاسی بتواند با تشخیص اخبار خوب از بد در هنگام بمباران (تعداد زیاد  خبر) اطلاعاتی که  روزانه برای همه ما صورت میگیرد، زندگی کند.

تا بتوانیم به همه نشان دهیم، جامعه مان به قدری رشد کرده که  افراد بی فرهنگی که در شبکه های اجتماعی با کار های مسخره و بی خود مشغول جولان دادن هستند، که کار های ضد فرهنگ و  ریشه خانواده را میزنند ؛

جایی در زندگی هایمان ندارند. تا بتوانیم کودکانمان را در فضایی بسیار سالم رشد دهیم که هر کدام شان پتانسیل تبدیل شدن به یک " الگو " را داشته باشند.

بتوانیم در کنار هم کارکتر شخصیت نوجوان ها و جوان هایمان را  به گونه ای  شکل دهیم که هر کدام شان یک مورد مطالعاتی برای دانشگاه ها شوند.

به سمتی حرکت کنیم که کتاب خواندن برای همه ما یک  کار روزانه از روی عشق و علاقه شود  به طوری که اگر حتی یک روز مطالعه نداشته باشیم ا

نگار چیزی را در کارهای روزانه جا انداختیم. به جایی برسیم که کشور های مختلف برای جامعه خود برای مطالعه و کتاب خوانی از روی ما الگو برداری کنند و مورد مطالعه دانشگاه های جهان شویم.

برای خواندن قوانین و مقررات کلیک کنید.

مأموریت

با توجه به این که امروزه تحریم های کشور های غربی و ناکارآمدی دستگاه های مدیریتی سبب رشد افسار گسیخته تورم شده و این گرانی در صنعت کتاب از قبیل کاغذ، لوازم التحریر، قیمت کتاب قیمت چاپ و... کاملاً نمایان می باشد

و با توجه این که همه ما امروزه  در تلاش برای درآمد زایی  و یافتن لقمه ای حلال برای خانواده خود هستیم، دیگر به کتاب و مطالعه فکر نمیکنیم یا جزو اولویت های  آخر ما می باشد که این کار در آینده خود را نشان می دهد، هر چند که ما آینده 5 سال قبل هستیم

و کشور از لحاظ مطالعه روز به روز  شرایط وخیم تری را تجربه می کند. بسیاری از مراکز چاپ، ناشر ها ، نویسندگان و... عملاً از کار بی کار شده اند و یا با شرایط  سختی دست و پنجه نرم می کنند. هم قسم شدیم و عهدی را بستیم تا با کنار یکدیگر و شما بودن به کمک تولید داخلی و رشد  صنایع داخلی برویم.

که این کار امری طولانی مدت و مرحله به مرحله می باشد اما نتیجه ای درخشان و  بی نیازی از یکدیگر دارد زیرا با این حرکت تک به تک اعضای خانواده های خودمان صاحب یک کار و یا یک کسب و کار  می شوند

که هر یک از ما می تواند عده ای را برای داشتن یک زندگی مناسب با خود همراه کند و شغلی را به وی پیشنهاد دهد. تا خودمان برای خودمان کاری انجام ندهیم  و به فکر خودمان نباشیم هیچ کس برای ما قدم از قدم بر نمیدارد. همان مثل معروف که می گوید:

کس نخوارد پشت من، جز ناخن انگشت من

درباره یار مهربان

در حد توانایی خودمان، به کمک چرخه کتاب و کتاب خوانی آمدیم تا با کمک تأمین کنندگان و شما عزیزان، روز به روز به پیشرفت کیفیت و کمیت مطالعه ختم شود و این کار را به نسل های بعدی  هدیه دهیم.

زیرا با توجه به دستاورد های علمی که توسط دانشمندان به دست آمده؛

امروزه هر کدام از ما هر کاری را با عشق و علاقه و به طور روزانه و مداوم انجام دهیم به نسل بعدی مان نیز منتقل می شود به دلیل این که در دی ان ای (DNA) هر فرد می نشیند.

یعنی اگر من هر روز سیگار بکشم، احتمال این که فرزندم سیگاری شود بسیار زیاد است. اگر گیتار بزنم، فرزندم به سمت موسیقی  گرایش بیشتری دارد و حتی در وی استعداد موسیقی بیشتری یافت می شود.

پس اگر هر روز مطالعه کنیم، عاشق کتاب شدن نسل بعدی مان تضمین شده است.

اما برای این کار همه ما باید کمک و احساس مسئولیت کنیم.

ارزش هایمان برای مشتری

با توجه به تجربیاتی که بدست آوردیم؛

  • صداقت با مشتری
  • یک رنگی
  • شناخت درست نیاز های مشتری
  • رفع نیاز مشتری با مناسب ترین هزینه ممکن
  • در جریان گذاشتن مشتری از تمام مراحل کسب و کار و خرید محصول خودش
  • معرفی درست و واقعیت از کسب و کار
  • قیمت مناسب در کنار کیفیت بالا
  • در نظر گرفتن قدرت خرید مشتری
  • داشتن انصاف در مواجهه با مشتری
  • رضایت حداکثری مشتری در استفاده از خدمات ما

این موارد، اصولی است که ما سعی کردیم، کسب و کارمان را بر روی آن ها بنا کنیم.یعنی مشتری را در مرکز قرار دادیم و در نظر گرفتیم تا نیاز های وی را بشناسیم و آن ها را در راستای خواسته هایش رفع کنیم.

اولین حرکت

برای رسیدن به یک هدف بزرگ، یک نفر یا فقط خواسته یک گروه و کسب و کار بدون خواستن و کمک جامعه (یا جامعه هدف کسب و کار) امکان پذیر نیست.

باید همه ما حس مسئولیتی عمیق برای نسل آینده و فرزندان مان داشته باشیم. با این تفکر که من برای خودم زندگی می کنیم و نسل آینده به من ربطی ندارد و خودش مشکلش را حل کند، چیزی از ایران عزیزمان باقی نخواهد گذاشت.

برای این که به ایران عزیزمان، که دختر ، فرزند و مادر همه ماست کمک کنیم، باید یکی یکی دست به دست هم، کنار هم و یک دل قرار بگیریم و بدون هیچ چشم داشت و انتظار خاصی در راستای رسیدن به هدفمان کمک کنیم.

ایران عزیزمان را برای خودمان و نسل های آتی بهشت کنیم تا هر نسل موظف شود بهترینِ نسل خودش باشد و این هدیه گران قیمت و بدون قیمت را به نسل بعد واگذار کند.

تا یاد بگیریم که کشور ما با اتحاد و محافظت از تاریخ و فرهنگ و تمدن و مذهب و رشد هر کدام از این پارامتر هاست که در هر زمینه ای می تواند بی رقیب و یک الگوی بی بدیل جهانی شود.

دستت را بمن بده تا این زنجیره را در کنار هم بسازیم تا بهترینِ نسل خودمان باشیم.

 

برای خواندن جدیدترین وبلاگ ها، با مجله خبری یار مهربان همراه باشید.