کتاب های پیشنهادی

مجموعه کتاب های سرزمین اشباح

پادکست معرفی مجموعه کتاب های سرزمین اشباح

مجموعه کتاب های سرزمین اشباح

 

معرفی مجموعه کتاب های سرزمین اشباح :

مجموعه گفته شده، آنقدر توانست موفق عمل کند و در بین کودکان و نوجوانان خوب معرفی شود که به «حماسه دارن شان» معروف شد. خود نویسنده، بر این باور است که شرح یک موضوعی در رابطه با کابوس دنباله‌دار است که در چهار «سه‌گانه»نوشته و چاپ شده است.شخصیت اصلی داستان که یک پسر بچه می باشد نامش “دارن شان” است. دارن شان نام خود را برای شخصیت اصلی داستان گذاشته.

این مجموعه در ایران توسط  نشر قدیانی چاپ و ترجمه شده است.

این کتاب و مجموعه آن نیز، در رده پر فروش ترین ها مانند، هری پاتر، نارنیان و ارباب حلقه ها می باشد.

اگر بخواهیم به بررسی و تشریح عناوین داستان‌های سه‌گانه‌ها بپردازیم، آن ها را به شرح زیر تقسیم و طبقه بندی می کنیم:

سه‌گانه‌ی اول: سیرک عجایب، دستیار یک شبح، دخمه خونین.

سه‌گانه‌ی دوم: کوهستان شبح، آزمون‌های مرگ، شاهزاده اشباح.

سه‌گانه‌ی سوم: شکارچیان غروب، همدستان شب، قاتلان سحر.

سه‌گانه‌ی چهارم: دریاچه ارواح، ارباب سایه‌ها، پسران سرنوشت.

 

جالب است بدانید که، جی.کی.رولینگ، نویسنده کتاب های هری پاتر نیز، خواندن این مجموعه را به دوست داران هری پاتر پیشنهاد می کند.

معرفی هر کدام از کتاب های سه گانه :

 

حال می خواهیم به بررسی هر کدام از خط و ربط داستان‌های دوازده جلد این مجموعه بپردازیم:

جلد اول: سیرک عجایب ؛

اولین کتاب از این مجموعه که دارن شان نوشته است .داستان را درباره شاهزاده اشباح شروع کرده، شخصی برای یافتن دوستش – هارکات – از درگاهی جادویی می‌گذرد و به دنیایی ناشناخته و هیولایی قدم می‌گذارد. برای کشف هویت هارکات، آن‌ها باید به دریاچه ارواح بروند

جلد دوم: دستیار یک شبح ؛

دارن شان زمانی مثل همه پسرهای همسن خودش زندگی می‌کرد. اما او برای نجات جان دوستش از مرگ، قبول کرده است که زندگیش را به دست شبحی خونخوار بسپارد. دارن همراه شبح به سیرک عجایب می‌رود و دستیار او می‌شود. بازیگرها و کارکنان عجیب این سیرک او را در جمع خودشان می پذیرند، اما… مرد گرگی، یکی از وحشتناک‌ترین موجودات روی زمین، از قفس آزاد می‌شود و دارن و دوستش را تعقیب می‌کند. 

جلد سوم: دخمه خونین ؛

متن پشت کتاب دخمه های خونین بدین صورت است که: دارن شان که دستیار خون آشام ها بود، وقتی با ارا و آقای کرپسلی سیرک دو فریک را ترک کرد زندگی شهری به دهانش مزه کرد. شب ها برای انجام مأموریت مخفی بیرون می رفت اما روز ها از آزادیش لذت می برد. اما اجساد کشف شدند… لاشه هایی خیس خون… تلاش برای یافتن قاتل آغاز شد. تنها یک اشتباه کوچک کافی بود تا در تونلهای خون هلاک شوند. دخمه های خونین.

  جلد چهارم: کوهستان شبح ؛

بعد از صبحانه، من و آقای کرپسلی که دستیارش بودم. کلی از راه که رفته بودیم و خسته و کوفته شدیم و بدنمون انقد کثیف شده بود که باید حموم میکردیم چون بو گرفته بودیم.آقای کرپسلی گفته با این که عادت به حموم رفتن ندارم، اما الان دیگه واقعاً نیاز و ضروریه. تالار پرتا وین – گرال گودال بزرگی با قندیل های یخی و دو آبشار بود. و این دو در کنار هم در سمت راست در ورودی ساخته شده بودند. .  آبشار از بالا به پایین به حوضچه دست ساز خون اشام ها می ریخت. در ادامه به گودالی در انتها تالار می ریخت و از آنجا به رودخانه های زیرزمینی راه می یافت. آقای کرپسلی صدایش را بالاتر برد تا در میان سر و صدا آب شنیده شود و گفت : نظرت درباره این آبشارها چیست؟ 

 

 

جلد پنجم: آزمون‌های مرگ ؛

دارن شان دستیار شبحی به نام آقای کریسلی است. آن دو به کوهستان اشباح رفته‌اند تا دارن به اشباح دیگر معرفی شود. اما در کوهستان، دارن مجبور می‌شود که برای اثبات لیاقت خود، پنج آزمون مرگبار را از سر بگذراند دارن شان که خود دیگر نمی داند چه کند و کجا برود و دیگر بعد از آزمون و کاری ک انجام داد به دست دشمنانش افتاد و از هوش رفت.

وقتی روز شد و چشمانش را باز کرد فهمید اطرافش پر از خون آشام است که همه آن ها در تابوت هایشان خوابیدند.آنها باهم جنگیدند با لذت و از روی علاقه و تا جایی که توانستند خون نوشیدند.پس از آن باید خودش را برای مراسم رقصی رسمی که کمی بعد تر برگزار می شد باید آماده می شد.برای این مراسم دو تالار بزرگ و زیبا ومجلل در نظر گرفته شده بود تا همه خون آشام ها در آن راحت باشند چون سه مجلس رقص باید برگزار می شد.

جلد ششم: شاهزاده اشباح ؛

به قسمتی از داستان رسیدیم که همه فکر می کنند دارن شان از بین رفته و مرده است. ولی همه در اشتباه هستند و اصل موضوع این است که او دستیار یک شبح شده است و مجبور است به کوهستان اشباح برود.او با سختی ها و دشواری های زیادی روبرو می شود هنگامی که وی برای این که به همه اثبات کند و بفهماند که لایق است در آزمون های سخت و مرگباری شرکت  می کند و می پذیرد که این کار را انجام دهد، اما در چهارمین آزمون شکست می‌خورد.

پسرک نگران و مضطرب عواقب شکستش می باشد نگران مجازاتی است که می خواهند برایش در نظر بگیرند. اما در همین لحظه نور امیدی جلوی چشمانش پدیدار می شود جایی که حادثه ای را در می یابد جایی که یکی از دوستان نزدیک و صمیمی اش به قبیله اشباح خیانت کرده است. اگر خائن رسوا نشود، قبیله از میان می‌رود و اگر دارن بخواهد دیگران را از این توطئه باخبر کند، باید مجازات شکست در آزمون‌ها – مرگ – را بپذیرد.  

جلد هفتم: شکارچیان غروب ؛

پسرک کوچک، در این قصه با تمام ماجراجویی که برایش دردسر نیز به همراه دارد و دست بردار این کار ها نیست، برای انجام کار و مأموریت خود کوهستانی که به نام اشباح است را ترم می کند و از آنجا خارج می شود.هرچند شاید این کار باعث مرگ وی نیز بشود. ضمناً دارن شان ، یکی ازافراد برگیزده و انتخاب شده است که باید ردپای ارباب شبح‌واره‌ها را دنبال کند و به تعقیب آن بیفتد. اگر او را نابود کند، نتیجه آن هم مشخص است.اگر بتواند او را شکست دهد پیروز است و اگر شکست بخورد، نه تنها همه چیزش را از دست می دهد بلکه قبیله اشباح را به کام مرگ می‌برد.

جلد هشتم: هم پیمانان شب ؛

کتاب هم پیمانان شب با عنوان اصلی (The saga of Darren Shan) اثری از دارن شان (Darren Shan) می باشد که با ترجمه ای از سیده فهیمه رمضانی، توسط انتشارات ییلاق یاران منتشر شده است.

دارن شان نوجوانی است که عاشق عنکبوت هاست. او یک نیمه شبح است. اما از ابتدا اینگونه نبوده در واقع او یک انسان معمولی بوده است. هم پیمانان شب. او در اثر دزدیدن عنکبوت یک خون آشام به خون آشام تبدیل شد. با اینکه در مقابل خوردن خون خودداری می کرد اما سرانجام با خوردن خون به خون آشام تبدیل شد.

من نمی توانستم باور کنم که دبی در گروه خونخوارها یا آقای تینی باشد یا حتی در رفتن من به ماهلر نقش داشته باشد. به هارکات گفتم پس چرا او از دیدن من حیرت زده شده است. اما او به من گفت که ممکن است نقش بازی کرده باشد. هم پیمانان شب

 همدستان شب

 

 

کتاب همدستان شب با عنوان اصلی (The saga of Darren Shan)می باشد. دارن شان نوجوانی است که عاشق عنکبوت هاست. او یک نیمه شبح است. اما از ابتدا اینگونه نبوده در واقع او یک انسان معمولی بوده است. هم پیمانان شب. او در اثر دزدیدن عنکبوت یک خون آشام به خون آشام تبدیل شد. با اینکه در مقابل خوردن خون خودداری می کرد اما سرانجام با خوردن خون به خون آشام تبدیل شد. من نمی توانستم باور کنم که دبی در گروه خونخوارها یا آقای تینی باشد یا حتی در رفتن من به ماهلر نقش داشته باشد. به هارکات گفتم پس چرا او از دیدن من حیرت زده شده است. اما او به من گفت که ممکن است نقش بازی کرده باشد. هم پیمانان شب

 
 

جلد نهم: قاتلان سپیده دم ؛

کتاب قاتلان سپیده دم با عنوان اصلی (The saga of Darren Shan) اثری از دارن شان (Darren Shan) می باشد که با ترجمه ای از سحر توکلیان، توسط انتشارات ییلاق یاران منتشر شده است. دارن شان نوجوانی است که عاشق عنکبوت هاست. او یک نیمه شبح است. اما از ابتدا اینگونه نبوده در واقع او یک انسان معمولی بوده است. او در اثر دزدیدن عنکبوت یک خون آشام به خون آشام تبدیل شد. با اینکه در مقابل خوردن خون خودداری می کرد اما سرانجام با خوردن خون به خون آشام تبدیل شد. دستیار خون آشام

جلد دهم: دریاچه ارواح ؛

دارن شان یک پسربچه مدرسه‌ای معمولی، اما عاشق عنکبوت‌هاست. زندگی دارن واقعا معمولی است تا اینکه او با بهترین دوستش به سیرک عجایب می‌رود و خانم اکتا را می‌بیند. خانم اکتا عنکبوت حیرت‌انگیزی است. اما همین جانور بی‌نظیر دارن را بر سر دوراهی وحشتناکی قرار می‌دهد. دارن می‌تواند دوستش را زا مرگ نجات بدهد، اما برای این کار باید زندگیش را به دست یک شبح بسپارد، آن هم یک شبح خونخوار!  

جلد یازدهم: ارباب سایه‌ها ؛

 تیر به شانه راستم خورد و مرا به پشت روی زمین انداخت. از درد فریاد زدم. به دسته تیر چنگ زدم و آن را کشیدم. دسته در دستم شکست و از قسمت سر فولادی اش که عمیق در تنم فرو رفته بود، جدا شد. برای یک لحظه ، دنیای اطرافم به رنگ سرخ درآمد. فکر کردم دارم جان می دهم. اما بعد مه سرخ محو شد و دوباره خیابان و خانه ها آشکار شدند. بشدت نفس نفس می زدم. صدای قدم هایی را شنیدم که به سمتم می آمد. نشستم، موج تازه ای از درد به سوی من هجوم آورد. از شدت درد دندان هایم را محکم به هم فشردم. استیو را دیدم که گروه کوچکش را برای کشتن من رهبری می کرد. ارباب سایه ها

 جلد دوازدهم: پسران سرنوشت ؛

پسران سرنوشت آخرین جلد از سری حماسه دارن شان است. این جلد به این صورت است که دارن متوجه می شود که داریوس خواهرزاده اش است و او را تبدیل به یک نیمه شبح می کند. اینجا نبرد بین خیر و شر در استادیوم بین دارن و استیو آغاز می شود. در این نبرد استیو تقریبا شکست می خورد که آقای دستینی به آن دو می گوید که هر دو فرزندان دستینی هستند و… پسران سرنوشت.

 

مناسب برای :

مجموعه کتاب های « سرزمین اشباح » مجموعه و کلکسیونی  از داستان ها و رمان های دارن شان در ژانر وحشت است که مورد استقبال همگان به خصوص نوجوانان و کودکان قرار گرفته است. این کتاب کاری با خوانندگانش انجام می دهد تا برای خواندن این کتاب تا آخرین صفحه پلک روی هم نگذارند.

خوانندگان را مجبور می کند تا با چراغ های روشن بخوابند.

این کتاب مناسب، کودکان و نوجوانان و حداقل سن 12 سال به بالا می باشد.

 

 

برای خرید کتاب های دست دوم داستان و رمان و کودک و نوجوان بیشتر ، با سایت یار مهربان همراه باشید.

ضمناً سایت کسب و کارت بامن هم میتونه در مورد تولید محتوای کسب و کارتون، کمک زیادی به شما داشته باش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *